Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
| Operating System | Android 15, Realme UI 6.0 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Storage | 128GB, 256GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz, 725 nits (peak) |
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Resolution | 720 x 1604 pixels |
| Main Camera | 50 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.88", PDAF |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, 27mm (wide), 1/5.0" |
| Battery | 6300 mAh |
| Charging |
45W wired
6W reverse wired |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Dimentions | 165.8 x 75.9 x 7.8 mm |
| Weight | 196 mm |









