Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Unisoc T7225 (12nm) |
| Operating System | Android 15, Funtouch 15 |
| RAM | 4GB |
| Storage | 256GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 90Hz, 570 nits (HBM) |
| Display Size | 6.74 inches |
| Display Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Main Camera |
13 MP, f/2.2, (wide), PDAF
Auxiliary lens |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, (wide) |
| Battery | Li-Ion 6000 mAh |
| Charging | 15W wired |
| NFC | No |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Dimentions | 167.30 × 76.95 × 8.19 mm |
| Weight | 202 g |









