Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| Operating System | Android 16, MagicOS 10 |
| RAM | 6GB / 8GB |
| Storage | 128GB / 256GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | TFT LCD, 90Hz, 500 nits |
| Display Size | 11 inches |
| Display Resolution | 1200 x 1920 pixels |
| Main Camera | 5 MP, f/2.0, AF |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.0 |
| Battery | Li-Ion 10100 mAh |
| NFC | No |
| Sensors | Accelerometer |
| Dimentions | 256.9 x 168.5 x 7.3 mm |
| Weight | 496 g |












