Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Mediatek G100 Ultimate |
| Operating System | Android 15 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 90Hz, 450 nits |
| Display Size | 12.0 inches |
| Display Resolution | 1200 x 2000 pixels |
| Main Camera | 13 MP |
| Selfie Camera | 5 MP |
| Battery | 10000 mAh |
| Charging | 33W wired |
| NFC | No |
| Sensors | Accelerometer |
| Dimentions | 6.0 mm thickness |
| Weight | 547 g |








