Specifications
| Network | – |
| Processor | Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform |
| Operating System | Android 14 |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB |
| SD Slot | No |
| Display Type | IPS LCD, 165Hz, HDR10, Dolby Vision, ZReal Vision |
| Display Size | 8.8 inches |
| Display Resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Main Camera | 13 MP AF + 2 MP (marco) with flash |
| Selfie Camera | 8 MP FF with flash |
| Battery | 6550mAh |
| Charging |
68W wired, QC4.0
Bypass Charging |
| NFC | No |
| Sensors | Proximity, accelerometer, compass, gyroscope, dual X-axis linear motor |
| Dimentions | 7.79 x 208.54 x 129.46 mm |
| Weight | 350 g |











