Specifications
| Network | WIFI Only |
| Processor | Mediatek Helio G100 Ultra (6 nm) |
| Operating System | Android 15, HyperOS 2 |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 1B colors, 90Hz, 600 nits (HBM) |
| Display Size | 11 inches |
| Display Resolution | 1600 x 2560 pixels |
| Main Camera | 8 MP, f/2.0, (wide), 1/4.0", 1.12µm |
| Selfie Camera | 5 MP, f/2.2, (wide), 1/5.0", 1.12µm |
| Battery | Li-Po 9000 mAh |
| Charging | 18W wired, PD2, QC2.0 |
| NFC | No |
| Sensors | Accelerometer |
| Dimentions | 254.6 x 166 x 7.4 mm |
| Weight | 510 g |










