Specifications
| Network | WIFI Only |
| Processor | Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm) |
| Operating System | Android 14 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| SD Slot | No |
| Display Type | IPS LCD, 1B colors, 144Hz, HDR10, 700 nits (peak) |
| Display Size | 13 inches |
| Display Resolution | 2880 x 1840 pixels |
| Main Camera | 13 MP, f/2.0, AF |
| Selfie Camera | 9 MP, f/2.2 |
| Battery | 10000 mAh |
| Charging |
33W wired
10W reverse wired |
| NFC | No |
| Sensors | Accelerometer |
| Dimentions | 291.7 x 191.1 x 6.5 mm |
| Weight | 655 g |














