Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Unisoc T7250 (12 nm) |
| Operating System | Android 16 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB / 256GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz, 780 nits |
| Display Size | 6.9 inches |
| Display Resolution | 720 x 1640 pixels |
| Main Camera |
50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
Auxiliary lenses |
| Selfie Camera | 16 MP |
| Battery | 6000 mAh |
| Charging |
22.5W wired
10W Reverse wired Bypass Charging |
| NFC | Yes |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Dimentions | 171.6 x 77.8 x 8.3 mm |
| Weight | 191 g |







