Specifications
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Processor | Unisoc T7250 |
| Operating System | Android 15, HIOS 15 |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| SD Slot | Yes |
| Display Type | IPS LCD, 120Hz |
| Display Size | 6.74-inches |
| Display Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Main Camera | 13 MP |
| Selfie Camera | 8 MP |
| Battery | Li-Po 5000 mAh |
| Charging | 15W wired |
| NFC | No |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer |
| Dimentions | 167.7 x 77.8 x 8.1 mm |
| Weight | – |







